Ürün Kodu
F20500570
Ürün Markası
VELP AREX 5 Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı (F20500570)
TECHNICAL DATA
| User interface | Analog |
| Housing material | Epoxy painted aluminum structure |
| Plate material | CerAlTop™ (ceramic coated aluminum alloy) |
| Plate diameter | 135 mm |
| Stirring volume | 20 L |
| Stirring speed range | 100 - 1500 rpm |
| Speed control | Analog |
| Motor | Brushless |
| Torque compensation | SpeedServo™ |
| Temperature range | Room temp - 310 °C |
| Heating control | Analog |
| External temperature sensor connection | VTF |
| Thermoregulation accuracy | ± 0.5 °C (VTF) |
| Hot plate warning system | Illuminated Icon (when the temperature is above 50 °C) |
| Protection class | IP 42 |
| Power input | 630 W |
| Weight | 1,7 kg (3,7 lb) |
| Dimensions (WxHxD) | 160x85x270 mm (6,3x3,3x10,6 in) |