Ürün Kodu
F20500462
Ürün Markası
Velp Are-6 Advanced Aluminum Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı (F20500462)
TECHNICAL DATA
| User Interface | Analog |
| Motor | Brushless |
| Plate Material | Aluminum Alloy |
| Plate Diameter | 135 mm |
| Stirring Volume (H2O) | Up to 20L |
| Stirring Speed Range | 30-1700 rpm |
| Speed Control | Analog |
| Torque Compensation | SpeedServo™ |
| Temperature Range | Room temp. - 370 °C |
| Heat Control | Analog |
| Temperature Setting Resolution | Scale |
| Hot Top Warning System | Illuminated Icon |
| On/Off Safety-Heating-Switch | Yes |
| Protection Class | IP42 |
| Dimensions (WxHxD) | 160x105x280 mm(6.5x4.1x11 in) |
| Permissible Ambient Temperature | 5-40 °C |
| Power Input | 630 W |
| Weight | 2,6 kg(5.7 lb) |