ST20 hem endüstriyel hem de laboratuvar döner buharlaştırma özelliklerine sahiptir. Agresif madde arıtımına izin veren borosilikat cam ve PTFE kullanılarak tüm proses ihtiyaçlarını karşılar. Tesis, kaynama noktalarının farklılığı nedeniyle uçucu bileşenlerin (düşük kaynama noktası) kalıntı bileşenlerden (yüksek kaynama noktası) ayrılacak şekilde buharlaştırılmasına olanak tanır. Prosesin kolay ve tamamen güvenli başlatma, kontrol ve durdurma prosedürleri: ST20, buharlaştırma kabı ve termostatik banyo için şeffaf bir koruma kalkanıyla donatılmıştır.Isıtma BanyosuIsıtma banyosu, elektrik kesintisi durumunda sıvının aşırı ısınmasını ve çarpmasını önlemek için otomatik olarak aşağıya inen bir hidrolik sistem aracılığıyla kaldırılır.Sızdırmazlık sistemiST20'nin harika bir özelliği, mükemmel vakum sızdırmazlığını garanti eden, kendinden yağlamalı malzemeden yapılmış sızdırmazlık sistemidir. Bu sızdırmazlık sistemi herhangi bir bakım gerektirmez.Basınç ve sıcaklıkST20, atmosferik basınç koşullarında veya vakum altında çalışır. 5 mbar'a kadar mükemmel vakum sızdırmazlığını garanti eder. 5 mbar'a kadar mükemmel sızdırmazlık, akışkanın düşük buharlaşma sıcaklığı nedeniyle işlem süresinin kısaltılmasına olanak tanır. Termostatik banyo hem su hem de yağ ile çalışabilir ve maksimum sıcaklık 150°C'ye ulaşabilir; aynı zamanda atmosferik basınç koşulları altında herhangi bir çözücünün buharlaşmasına da izin verir. Isıtma banyosu 3KW elektrikli ısıtıcılarla donatılmıştır.Aşağıdaki parametrelerin ölçümü, görsel gösterimi ve kaydı: > Banyo ön ayarı ve gerçek sıcaklık > Buhar ön ayarı ve gerçek sıcaklık > Ön ayarlı ve gerçek dönüş hızı > Ön ayarlı ve gerçek vakum okuması ve ayarı BuharınGörüntülenmesi ve Çalıştırılmasısıcaklık koruması> Maks. buhar sıcaklığı ayarları> Min. buhar sıcaklığı ayarları> Buhar sıcaklığı aralığıDönme ayarları> Dönme anahtarı> Hız ayarlarıBanyo sıcaklığı ayarları> Banyo sıcaklığı anahtarı> Sıcaklık ayarları> Sıcaklık DeltaVakum ayarları> Vakum anahtarı> Vakum ayarları> Vakum Delta EkranıProses çalışma parametreleri şu adresten ayarlanabilir ve izlenebilir: 7" dokunmatik ekran.Aşağıdaki parametrelerin ölçümü, görüntülenmesi ve veri kaydı:- Banyonun ayarlanan ve gerçek sıcaklık değeri- Ayarlanan ve gerçek buhar sıcaklığı değeri- Buharlaşma kabının ayarlanan ve gerçek dönüş hızı değeri- Ayarlanan ve gerçekleşen vakum değeri (vakum kontrolörü standart olarak dahildir)Uygulama- Damıtma (sürekli ve süreksiz)- Solvent geri dönüşümü- Geri akış proses reaksiyonu- Bileşen kurutma- İnce kimyasal sentez- Kristalizasyon- Ekstraksiyon- Saflaştırma- Ar-Ge çalışması - Ölçek küçültme prosesiEndüstriler- İlaç- Kimya- Kozmetik- Bitki ekstraksiyonu- Gıda- Araştırma- PetrokimyaTeknik Özellikler
| Isıtma banyosu | |
| Çalışma aralığı ° | ortam ... 150 |
| Doğruluk ° | ± 2 |
| Çözünürlük ° | 0,1 |
| Ayar noktası | EVET (1°C adım) |
| Kontrol türü | PID |
| Ödeme sırasında maksimum salınım °C | ± 3 |
| Güç direnci KW | 3 |
| Isıtıcı güç yoğunluğu | ≤3W/cm2 |
| Aşırı sıcaklık koruması | EVET |
| Sıcaklık sensörü | PT100 |
| Dolum seviyesi | Manuel |
| Buhar sıcaklığı | |
| Çalışma aralığı ° | ortam ... 150 |
| Doğruluk ° | ± 2 |
| Çözünürlük ° | 0,1 |
| Sıcaklık sensörü | PT100 |
| Döndürme | |
| Çalışma aralığı rpm | 10-150 |
| Doğruluk rpm | ± 2 |
| Dönme hızı okuması | EVET |
| Çözünürlük rpm | 1 |
| Vakum kontrolü | |
| Çalışma aralığı mbar | 8~atmosferik |
| Doğruluk mbar'ı | ±5 mbar |
| Çözünürlük mbar | 1 |
| Mutlak vakum okuması | √ |
| Görüntülemek | Dijital |
| Vakum ayarı | √ |
| Kaldırma sistemi | |
| Açık kapalı | √ |
| Elektrikle çalışan | √ |
| Arayüz | |
| Verileri dışa aktar | √ |
| Uzaktan kumanda | √ |
| Alarmlar ve kontroller | |
| Isıtma banyosunun aşırı ısınması | √ |
| Banyo sıcaklığı ayar noktasını aşıyor | √ |
| Yumuşak başlangıç dönüşü | √ |
| Dönüş hızı izleme | √ |
| Güvenlik durumu (döndürme, kaldırma, ısıtma=kapalı) | √ |
| Buharlaşma şişesi koruması | √ |
| Züccaciye | |
| 20 lt buharlaştırma şişesi | √ |
| 10 lt buharlaştırma şişesi | √ |
| 6 lt buharlaştırma şişesi | √ |
| Toplama şişeleri: 2x6 lt veya 1x10lt | √ |
| Züccaciye konfigürasyonu | Azalan, reflü, özelleştirilmiş |
| Genel Özellikler | |
| Soğutucu değişim yüzeyi (m2) | 0,5 |
| Aşırı basınç koruması | √ |
| Patlama diski ile koruma | √ |
| Hızlı kapanış | √ |
| Boyutlar (GxDxY mm) | 1240x580x2060 |
| Güç kaynağı | 230V, 3,2 kW |
| Ağırlık | 160Kg |
| Buhar döngüsü maksimum sıcaklığı | √ |
| Buhar döngüsü minimum sıcaklığı | √ |
| Buhar döngüsü Sıcaklık aralığı | √ |
| Bellekteki makbuz/yöntemler | √ |
| Tarif özelleştirme | √ |
| PC'de veri toplama | √ |
| Uzaktan kumanda | √ |
| Alarm durumunda banyonun indirilmesi | √ |
| İsteğe bağlı Aksesuarlar | |
| Plastik kaplamalı cam eşyalar | √ |
| Buharlaşma şişesi koruma kalkanı | √ |
ST20 hem endüstriyel hem de laboratuvar döner buharlaştırma özelliklerine sahiptir. Agresif madde arıtımına izin veren borosilikat cam ve PTFE kullanılarak tüm proses ihtiyaçlarını karşılar. Tesis, kaynama noktalarının farklılığı nedeniyle uçucu bileşenlerin (düşük kaynama noktası) kalıntı bileşenlerden (yüksek kaynama noktası) ayrılacak şekilde buharlaştırılmasına olanak tanır. Prosesin kolay ve tamamen güvenli başlatma, kontrol ve durdurma prosedürleri: ST20, buharlaştırma kabı ve termostatik banyo için şeffaf bir koruma kalkanıyla donatılmıştır.>Isıtma BanyosuIsıtma banyosu, elektrik kesintisi durumunda sıvının aşırı ısınmasını ve çarpmasını önlemek için otomatik olarak aşağıya inen bir hidrolik sistem aracılığıyla kaldırılır.>Sızdırmazlık sistemiST20'nin harika bir özelliği, mükemmel vakum sızdırmazlığını garanti eden, kendinden yağlamalı malzemeden yapılmış sızdırmazlık sistemidir. Bu sızdırmazlık sistemi herhangi bir bakım gerektirmez.>Basınç ve sıcaklıkST20, atmosferik basınç koşullarında veya vakum altında çalışır. 5 mbar'a kadar mükemmel vakum sızdırmazlığını garanti eder. 5 mbar'a kadar mükemmel sızdırmazlık, akışkanın düşük buharlaşma sıcaklığı nedeniyle işlem süresinin kısaltılmasına olanak tanır. Termostatik banyo hem su hem de yağ ile çalışabilir ve maksimum sıcaklık 150°C'ye ulaşabilir; aynı zamanda atmosferik basınç koşulları altında herhangi bir çözücünün buharlaşmasına da izin verir. Isıtma banyosu 3KW elektrikli ısıtıcılarla donatılmıştır.>Aşağıdaki parametrelerin ölçümü, görsel gösterimi ve kaydı: > Banyo ön ayarı ve gerçek sıcaklık > Buhar ön ayarı ve gerçek sıcaklık > Ön ayarlı ve gerçek dönüş hızı > Ön ayarlı ve gerçek vakum okuması ve ayarı BuharınGörüntülenmesi ve Çalıştırılmasısıcaklık koruması> Maks. buhar sıcaklığı ayarları> Min. buhar sıcaklığı ayarları> Buhar sıcaklığı aralığıDönme ayarları> Dönme anahtarı> Hız ayarlarıBanyo sıcaklığı ayarları> Banyo sıcaklığı anahtarı> Sıcaklık ayarları> Sıcaklık DeltaVakum ayarları> Vakum anahtarı> Vakum ayarları> Vakum DeltaEkranıProses çalışma parametreleri şu adresten ayarlanabilir ve izlenebilir: 7" dokunmatik ekran.Aşağıdaki parametrelerin ölçümü, görüntülenmesi ve veri kaydı:- Banyonun ayarlanan ve gerçek sıcaklık değeri- Ayarlanan ve gerçek buhar sıcaklığı değeri- Buharlaşma kabının ayarlanan ve gerçek dönüş hızı değeri- Ayarlanan ve gerçekleşen vakum değeri (vakum kontrolörü standart olarak dahildir)Uygulama- Damıtma (sürekli ve süreksiz)- Solvent geri dönüşümü- Geri akış proses reaksiyonu- Bileşen kurutma- İnce kimyasal sentez- Kristalizasyon- Ekstraksiyon- Saflaştırma- Ar-Ge çalışması - Ölçek küçültme prosesiEndüstriler