Ürün Kodu
30709-2.5L
Ürün Markası
HONEYWELL RİEDEL-DE HAEN 30709-2.5L Nitric Acid Puriss
| Marka RİEDEL-DE HAEN | CAS Numaraları (Tümü) | EC Numarası | Doğrusal Formül HNO3 | MDL Numarası |
| Mol kütlesi 63.01 gr/mol | RTECS Numarası QU5775000 | Eş anlamlılar Nitrik Asit Çözeltisi |
| Özellikler | |
| Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı | Kendiliğinden yanmaz |
| Kaynama Noktası/Aralığı | 122 °C (1.013 hPa) |
| Sertifikasyon | ISO, Ph. Avrupa |
| Renk | Renksiz |
| Aşındırıcılık | Metaller için aşındırıcıdır |
| Yoğunluk | 1.400-1.480 g/cm3 (20 °C) |
| Alevlenme noktası | Uygulanamaz |
| (Ekipman) ile Kullanım İçin | Endüstriyel Kullanım |
| Biçim | Sıvı |
| Seviye | ACS Sınıfı |
| Uyumsuz Malzemeler | Oksitleyici madde olarak, ahşap, kağıt, yağlar gibi organik maddelere saldırır, Metallerle temasında aşındırıcıdır, Reaksiyon sonucu hidrojen açığa çıkarır. |
| Alt Patlama Sınırı | Uygulanamaz |
| Erime Noktası/Aralığı | -31 °C |
| Bölme Katsayısı | Veri yok |
| Saflık Yüzdesi | 65.00 |
| Saflık Detayları | >=65,00% |
| Suda Çözünürlük | Tamamen karışabilir |
| Üst Patlama Sınırı | Uygulanamaz |
| Buhar Basıncı | 50 hPa (50 °C) |
| Viskozite | Veri yok |
| pH-Değeri | Asidik |
| Ürün Grubu | Puriss.pa |
| Depolama Sıcaklığı | Ortam |