MERCK 170363.0100 Titanium ICP Standard Traceable To Srm From Nist (NH4)2TIF6 UB H2O 1000 Mg/L TI Certipur®
| Description |
|---|
| Catalogue Number | 170363 |
| Product Information |
|---|
| HS Code | 2826 90 90 |
| Quality Level | MQ300 |
| Physicochemical Information |
|---|
| Density | 1.000 g/cm3 (20 °C) |
| pH value | 3.5 (H₂O, 20 °C) |
| Safety Information according to GHS |
|---|
| Storage class | 10 - 13 Other liquids and solids |
| WGK | WGK 2 obviously hazardous to water |
| Disposal | 28Aqueous solutions: Container D. |
| Storage and Shipping Information |
|---|
| Storage | Store at +15°C to +25°C. |
| Global Trade Item Number |
|---|
| Catalogue Number | GTIN |
|---|
| 1703630100 | 04022536734392 |