Ürün Kodu
SD.M.119507.0500
Ürün Markası
MERCK 119507.0500 Sodium standard Solution 1000 mg/L Certipur® (AAS)
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 119507 |
| Product Information | |
|---|---|
| HS Code | 2834 29 90 |
| Quality Level | MQ100 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Density | 1.00 g/cm3 (20 °C) |
| pH value | 7 (H₂O, 20 °C) |
| Safety Information according to GHS | |
|---|---|
| Storage class | 10 - 13 Other liquids and solids |
| WGK | NWG not water endangering |
| Disposal | 28Aqueous solutions: Container D. |
| Storage and Shipping Information | |
|---|---|
| Storage | Store at +15°C to +25°C. |
| Specifications | |
|---|---|
| Concentration β (Na) | 990 - 1010 mg/l |
| Determination method: alcalimetric titration.(traceable to NIST - SRM 723b)Accuracy of the method: +/- 2 mg |
| Global Trade Item Number | |
|---|---|
| Catalogue Number | GTIN |
| 1195070500 | 04022536178660 |