Ürün Kodu
SD.M.110661.0500
Ürün Markası
Key Spec Table
| ph Value | Solubility |
|---|---|
| 5.5 - 5.9 (50 g/l, H₂O, 30 °C) (after autoclaving) | 50 g/l |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1106610500 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic bottle | 500 g | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 110661 |
| Synonyms | Lactobacillus broth acc. to de MAN, ROGOSA and SHARPE, Lactobacillus broth |
| Product Information | |
|---|---|
| HS Code | 3821 00 00 |
| Quality Level | MQ200 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| pH value | 5.5 - 5.9 (50 g/l, H₂O, 30 °C) (after autoclaving) |
| Bulk density | 620 kg/m3 |
| Solubility | 50 g/l |
| Storage and Shipping Information | |
|---|---|
| Storage | Store at +2°C to +8°C. |
| Transport Information | |
|---|---|
| Declaration (railroad and road) ADR, RID | Kein Gefahrgut |
| Declaration (transport by air) IATA-DGR | No Dangerous Good |
| Declaration (transport by sea) IMDG-Code | No Dangerous Good |