Ürün Kodu
SD.M.109981.0001
Ürün Markası
Key Spec Table
| CAS # |
|---|
| 7664-93-9 |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1099810001 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic ampoule | 1 amp | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 109981 |
| Product Information | |
|---|---|
| CAS number | 7664-93-9 |
| HS Code | 2807 00 10 |
| Quality Level | MQ100 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Boiling point | 135 °C |
| Density | 1.29 g/cm3 (20 °C) |
| Safety Information | |
|---|---|
| Categories of danger | corrosive |
| Storage and Shipping Information | |
|---|---|
| Storage | Store at +2°C to +30°C. |