Ürün Kodu
SD.M.109950.0001
Ürün Markası
MERCK 109950.0001 Sodium Thiosulfate Solution 0.1 mol/L (0.1N) Titrisol®
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 109950 |
| Replaces | 9950-1; 9950-2 |
| Synonyms | Antichlor |
| Product Information | |
|---|---|
| HS Code | 3822 90 00 |
| Quality Level | MQ100 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Density | 1.22 g/cm3 (20 °C) |
| pH value | 9 - 10 (H₂O, 20 °C) |
| Safety Information according to GHS | |
|---|---|
| Storage class | 10 - 13 Other liquids and solids |
| WGK | WGK 1 slightly hazardous to water |
| Disposal | 28Aqueous solutions: Container D. |
| Storage and Shipping Information | |
|---|---|
| Storage | Store at +2°C to +30°C. |
| Global Trade Item Number | |
|---|---|
| Catalogue Number | GTIN |
| 1099500001 | 04022536120089 |
| 1099500050 | 04065270003911 |