MERCK 109461.1000 Buffer Solution PH 9
| Description |
|---|
| Catalogue Number | 109461 |
| Product Information |
|---|
| HS Code | 3822 90 00 |
| Quality Level | MQ300 |
| Physicochemical Information |
|---|
| Density | 1.0 g/cm3 (20 °C) |
| pH value | 9.0 (H₂O, 20 °C) |
| Safety Information according to GHS |
|---|
| Storage class | 10 - 13 Other liquids and solids |
| WGK | WGK 2 obviously hazardous to water |
| Disposal | 28Aqueous solutions: Container D. |
| Storage and Shipping Information |
|---|
| Storage | Store at +15°C to +25°C. |
| Global Trade Item Number |
|---|
| Catalogue Number | GTIN |
|---|
| 1094611000 | 04022536114644 |
| 1094614000 | 04027269029852 |
| 1094619010 | 04022536114668 |