Ürün Kodu
SD.M.108297.2500
Ürün Markası
Key Spec Table
Add To My Favorites
Add To CartThe quantity field is empty. Please enter a quantity of 1 or more to add items to your cart.
| Grade Value |
|---|
| ACS,ISO,Reag. Ph Eur |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1082972500 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Glass bottle | 2.5 l | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1082974000 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Glass bottle | 4 l | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 108297 |
| Product Information | |
|---|---|
| Grade | ACS,ISO,Reag. Ph Eur |
| HS Code | 2902 44 00 |
| Quality Level | MQ300 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Boiling point | 136 - 145 °C (1013 hPa) |
| Density | 0.87 g/cm3 (20 °C) |
| Flash point | 24 °C |
| Melting Point | -25 °C |
| Vapor pressure | 8 hPa (20 °C) |
| Viscosity kinematic |