Ürün Kodu
SD.M.106522.2500
Ürün Markası
Key Spec Table
| Grade Value |
|---|
| Ph Eur,BP,USP |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1065222500 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic bottle | 2.5 l | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1065229019 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic container | 19 l | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 106522 |
| Product Information | |
|---|---|
| Grade | Ph Eur,BP,USP |
| HS Code | 2918 11 00 |
| Structure formula Image | |
| Quality Level | MQ500 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Boiling point | 109 °C (1013 hPa) |
| Density | 1.263 g/cm3 (20 °C) |
| pH value | 6.5 - 9.0 (H₂O) |
| Storage and Shipping Information | |
|---|---|
| Storage | Store at +15°C to +25°C. |
| Transport Information | |
|---|---|
| Declaration (railroad and road) ADR, RID | Kein Gefahrgut |
| Declaration (transport by air) IATA-DGR | No Dangerous Good |
| Declaration (transport by sea) IMDG-Code | No Dangerous Good |