Ürün Kodu
SD.M.105438.0500
Ürün Markası
Key Spec Table
| ph Value | Solubility |
|---|---|
| 5.6 (65 g/l, H₂O, 25 °C) (after autoclaving) | 65 g/l |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1054380500 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic bottle | 500 g | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1054385000 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic drum | 5 kg | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 105438 |
| Synonyms | SABOURAUD 4% dextrose agar, Fungus culture medium acc. to SABOURAUD |
| Product Information | |
|---|---|
| HS Code | 3821 00 00 |
| Quality Level | MQ200 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| pH value | 5.6 (65 g/l, H₂O, 25 °C) (after autoclaving) |
| Bulk density | 680 kg/m3 |
| Solubility | 65 g/l |
| Storage and Shipping Information | |
|---|---|
| Storage | Store at +15°C to +25°C. |