Ürün Kodu
SD.M.104820.1000
Ürün Markası
Key Spec Table
| CAS # | EC Number | Hill Formula | Chemical Formula | Molar Mass | Grade Value |
|---|---|---|---|---|---|
| 127-08-2 | 204-822-2 | C₂H₃KO₂ | CH₃COOK | 98.15 g/mol | Ph Eur,BP,JPE,E 261 |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1048201000 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic bottle | 1 kg | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1048205000 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic bottle | 5 kg | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1048209025 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic drum | 25 kg | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1048209050 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Plastic drum | 50 kg | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 104820 |
| Product Information | |
|---|---|
| CAS number | 127-08-2 |
| EC number | 204-822-2 |
| Grade | Ph Eur,BP,JPE,E 261 |
| Hill Formula | C₂H₃KO₂ |
| Chemical formula | CH₃COOK |
| Molar Mass | 98.15 g/mol |
| HS Code | 2915 29 90 |
| Structure formula Image | |
| Quality Level | MQ500 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Density | 1.570 g/cm3 |
| Melting Point | 292 °C |
| pH value | 7.0 - 9 (98.2 g/l, H₂O, 25 °C) |
| Vapor pressure |