Ürün Kodu
SD.M.101832.2500
Ürün Markası
Key Spec Table
| CAS # | Grade Value |
|---|---|
| 7697-37-2 | ACS |
Product has been Added to My Favorites
OKPricing & Availability
An invalid quantity was specified. The product quantity has been adjusted.
| Catalogue Number | Availability | Packaging | Qty/Pack | Price | Quantity | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1018322500 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Glass bottle | 2.5 l | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| 1018329025 | Retrieving availability... — Limited Availability In Stock Discontinued Limited Quantities AvailableAvailability to be confirmedLogin to See Inventory In Stock Limited Availability In Stock | Barrel PE/met | 25 l | Retrieving price...Price could not be retrievedMinimum Quantity is a multiple of Maximum Quantity is Upon Order Completion More InformationYou Saved () —Request Pricing Login to See Your Pricing | Check Availability— | Add To FavoritesAdd To Favorites Added To My Favorites |
| Description | |
|---|---|
| Catalogue Number | 101832 |
| Product Information | |
|---|---|
| CAS number | 7697-37-2 |
| Grade | ACS |
| HS Code | 2808 00 10 |
| Quality Level | MQ200 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Boiling point | 122 °C (1013 hPa) |
| Density | 1.41 g/cm3 (20 °C) |
| Melting Point | -41 °C |
| pH value |