Ürün Kodu
SD.M.101340.0025
Ürün Markası
MERCK 101340.0025 Congo Red (C.i. 22120) indicator Ph 3.0-5.2 Reag. Ph Eur CAS No.573-58-0
| Product Information | |
|---|---|
| CAS number | 573-58-0 |
| EC index number | 611-027-00-8 |
| EC number | 209-358-4 |
| Grade | Reag. Ph Eur |
| Hill Formula | C₃₂H₂₂N₆Na₂O₆S₂ |
| Molar Mass | 696.68 g/mol |
| HS Code | 3212 90 90 |
| Structure formula Image | |
| Quality Level | MQ200 |
| Physicochemical Information | |
|---|---|
| Melting Point | >360 °C |
| pH value | 6.7 (10 g/l, H₂O, 20 °C) |
| Vapor pressure |